اینتر نت ملی

یک کارشناس فناوری اطلاعات آوردن واژه ملی در کنار شبکه جهانی اینترنت را از جمله ایراداتی عنوان کرد که به طرح شبکه اینترنت ملی وارد است و تاکید کرد که اینترنت ملی در هیچ جای دنیا وجود ندارد.
 
 علی اکبر جلالی با بیان اینکه اگر مسئولان ذیربط از همان ابتدا به جای واژه "اینترنت ملی" از واژه "شبکه ملی پرسرعت" یا اصطلاحا "اینترانت" نام می بردند مشکلات و انتقادات فعلی بر این شبکه وارد نبود و به طور قطع کارشناسان و نخبگان فناوری اطلاعات هم از این مسئله استقبال می کردند.
 وی با تاکید بر اینکه واژه " اینترنت ملی" یک واژه نامفهوم است خاطرنشان کرد: این پروژه طی سالهایی که از  طرح آن می گذرد به هیچ وجه نتوانسته جایگاهی برای خود در میان نخبگان و کارشناسان فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور پیدا کند.
 جلالی تصریح کرد: تقریبا تمامی کارشناسان فناوری اطلاعات و ارتباطات و رسانه در کشور در مورد واژه اینترنت ملی ابهام دارند و در مقابل آن موضع گرفته اند، اما هنوز مشخص نیست چرا برخی از مسئولان اصرار دارند این نام را با هر وسیله و هر هزینه ای حفظ کنند.
 استاد دانشگاه علم و صنعت با بیان اینکه هیچ کجای دنیا بحث "اینترنت ملی" وجود ندارد اضافه کرد که به نفع کشور است که این طرح را با واژه ملی رسما کنار گذاشته تا ابهامات و تشویش بیهوده برای کاربران و فعالان این حوزه ایجاد نشود.
 جلالی گفـت: اینترانت (شبکه ملی پرسرعت) این ظرفیت را دارد که تمام اهداف مورد نظر در عرصه اینترنت داخلی را برای کشور محقق کند و براین اساس اینترنت در کنار اینترانت (شبکه ملی پرسرعت) می تواند اهداف اطلاع رسانی و ارتباطی یک جامعه را پاسخ دهد.

/ 0 نظر / 11 بازدید